Serbi/ Hekurudha me Greqinë do modernizojë infrastrukturën

16/10/2017 10:46 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintModernizimi i Korridorit hekurudhor 10 është me interes strategjik për Serbinë, thotë ministri i Ndërtimit, Transportit dhe Infrastrukturës, Zorana Mihajloviç. Mihajloviç, i cili është gjithashtu një nga zëvendëskryeministrat në kabinetin serb, e bëri deklaratën gjatë takimit në Beograd me ministrin e Infrastrukturës, Transportit dhe Rrjeteve të Greqisë, Christos Spirtzis, raporton InSerbia. Mihajloviq dhe homologu biseduan për modernizimin e lidhjes hekurudhore midis Serbisë dhe Greqisë, “duke theksuar se nuk mjafton të kemi vetëm një hekurudhë të modernizuar nga Beogradi në Budapest, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of