Serbi/ Investimet e BERZH-it gjatë 2019-s në një nivel rekord prej 516 mln eurosh

03/02/2020 12:34 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim shënoi një rekord historik investimesh në Serbi në 2019, me një vlerë prej 516 milionë eurosh, duke e çuar në një nivel të ri vlerën e financimeve të BERZH-it, veçanërisht në sektorin privat dhe atë të ekonomisë së gjelbër. Në total, BERZH-i nënshkroi më shumë se 20 projekte të reja dhe shënoi vëllimin më të lartë të investimeve në vend qëkur Serbia u bë pjesë e BERZH-it në 2001, tha banka gjatë një deklarate […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of