Serbi / Memorandum për rrugën në Novi Sad me kinezët e CRBC

10/05/2021 12:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria serbe ka nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi (MoU) me China Road and Bridge Corporation (CRBC) për një ndërtim me vlerë 130 milionë euro (156 milionë dollarë) të një unaze rreth Novi Sad. Memorandumi i Mirëkuptimit përcakton që CRBC mund të fillojë përgatitjen e planifikimit dhe dokumentacionit teknik, zgjidhjeve ideore dhe vlerësimit të ndikimit në mjedis, tha Aleksandar Antiç, drejtori i ndërmarrjes shtetërore të ndërtimit të autostradave Koridori Srbije, në një njoftim për shtyp të mërkurën. Ndërtimi i rrugës anësore është […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of