Serbi/ Minierat me jone litiumi, më të mëdhatë në Europë

09/09/2019 8:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinierat me jone litiumi në Serbi janë vlerësuar si më të mëdhatë në Europë dhe oreksi i pangopshëm për bateri litiumi ka bërë që grupi Rio Tinto të kryejë një studim mbi qëndrueshmërinë e minierave të saj. Një skuter i vjetër, i drejtuar nga 30-vjeçari Sasa Antic dhe i ngarkuar me qese me produkte ushqimore përshkoi rrugën e prishur për të shkuar drejt shtëpisë së vjetër. Si shumë moshatarë të tjerë, ai është i papunë prej një kohe të gjatë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of