Serbi / Ndërtimi i linjës së dytë të metrosë së Beogradit në vitin 2023

08/03/2021 12:46 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSerbia ka në plan të fillojë ndërtimin e një linje të dytë të metrosë së Beogradit në vitin 2023, tha ministrja e Financave, Sinisa Mali. Ndërtimi i linjës së dytë të metrosë do të përfundojë në vitin 2030, tha Mali të enjten, siç citohet në një deklaratë të qeverisë. Këtë muaj, ministri i Infrastrukturës Tomislav Momiroviç tha se vendi do të nisë ndërtimin e linjës së parë të metrosë së Beogradit në nëntor dhe do ta përfundojë atë në vitin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of