Serbi, një e pesta e banorëve dëshiron të largohet nga shteti i tyre

12/11/2018 11:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas një sondazhi të ri të kryer së fundmi, rreth një e pesta e qytetarëve serbë duan të emigrojnë në kërkim të një jete më të mirë dhe vendeve më të mira të punës. Pjesa më e madhe janë të rinj dhe pothuajse të gjithë duan të shkojnë në Perëndim, raporton EURACTIV Serbia. Ata që kanë lënë tashmë nuk dëshirojnë të kthehen, të paktën jo para se të dalin në pension, përsëri kryesisht për shkak të standardeve më të larta […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of