Serbi / Profili i kredisë së Serbisë mbështetet nga potenciali i rritjes, konsolidimi fiskal

28/09/2020 11:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProfili i kredisë Ba3 i Serbisë, me një perspektivë pozitive, mbështetet nga të ardhurat e larta, së bashku me një sektor relativisht të madh dhe të larmishëm të prodhimit, i cili ndihmon në tërheqjen e investimeve të huaja, tha të mërkurën, Shërbimi i Investitorëve të Moody’s. Inflacioni relativisht i ulët dhe i qëndrueshëm, si dhe përmirësimet në kornizën e politikës monetare, kanë çuar gjithashtu në një mjedis më të qëndrueshëm makroekonomik, ndërsa procesi i pranimit në Bashkimin Europian (BE) do […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of