Serbi / Rishikohet buxhetin i vitit 2020

30/11/2020 9:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria serbe miratoi shpenzime shtesë në buxhetin e saj 2020 për herë të dytë këtë vit, për të kompensuar dëmin ekonomik të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit dhe për të investuar në kujdesin shëndetësor, për të luftuar sëmundjen. Projektbuxheti i rishikuar parashikon një rritje të deficitit në 483 miliardë dinarë (4.87 miliardë dollarë), ose 8.9% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), nga të ardhurat prej 1,291.4 miliardë dinarë. Në një deklaratë, qeveria tha se planifikon të përdorë fonde për të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of