Serbi / Shpërthimi i virusit, nis fushata për tërheqjen e turistëve kinezë

25/05/2020 10:40 AM 0 komente

Ndërkohë që Europa po përpiqet të shpëtojë pushimet verore pas shkatërrimit ekonomik të shkaktuar nga COVID-19, një vend po përpiqet të tërheqë vizitorë nga 7,242 km larg. Serbia do të nisë një fushatë marketingu që synon turistët nga Kina, vendi ku u shfaq për herë të parë COVID-19. Kombi i Europës Lindore po përdor një platformë të drejtuar nga Alibaba për të reklamuar manastiret e lashta, vendpushimet malore dhe jetën e natës në kryeqytetin e vendit Beograd, shkruan Bloomberg. Ka […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of