Serbi / Shtohen ofertat për minierën e bakrit

03/09/2018 10:58 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGrupi i madh kinez, Zijin Mining, kompania e financimeve kanadeze-finlandeze, Champoion Iron dhe kompania U Gold me seli në Qipro, po përpiqen që të krijojnë një partneritet strategjik me RTB Bor, minierën e bakrit në Serbi, njoftoi e përditshmja serbe, Vecernje Novosti. Edhe zyra e shtypit të Ministrisë së Ekonomisë serbe njoftoi për ofertat e bëra nga kompanitë nga Kanadaja, Kina dhe Rusia. Gazeta serbe, pa cituar burime, tha se kompania U Gold mbështetej nga asetet ruse dhe se kishte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of