Serbi / Sojaprotein mbështet ofertën e blerjes së Victoria Group

02/09/2019 8:23 AM 0 komente

Kompania serbe e përpunimit të sojës blu, Sojaprotein, tha se bordi menaxhues i saj e mbështet plotësisht ofertën e blerjes të konglomeratit lokal agro-industrial Victoria Group. Oferta e parë e Victoria Group për të blerë 1,504,222 të aksioneve të Sojaprotein u dha më 13 gusht, me çmim 180 dinarë (1.7 dollarë amerikanë / 1.5 euro) për aksion. Sojaprotein, nga ana e saj, tha se çmimi i ofruar është plotësisht i drejtë dhe në përputhje me ligjin për përvetësimin e kompanive. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of