Serbi/ Vuçiç: ekonomia u rrit 4%, papunësia nën 10%

27/01/2020 4:51 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPresidenti serb, Aleksandar Vuçiç, gjatë një interviste dhënë për televizionin privat Prva, deklaroi se ekonomia serbe ishte në gjendjen e saj më të mirë dhe mbi të gjitha theksoi përparimin e rëndësishëm të bërë nga vendi ballkanik në drejtim të llogarive publike dhe rimëkëmbjes financiare. Z. Vuçiç tha se shteti serb nuk është ndalur aspak, por përkundrazi, po ecën përpara, me rritjen e PBB-së prej 4%, një nga më të lartat në Europë, ndërsa shkalla e papunësisë nën 10%, nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of