Serbia bllokon mallrat e Kosovës, për dy muaj nuk është eksportuar asnjë produkt

21/10/2019 11:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintVendosja e taksës 100% nga ana e Kosovës për mallrat e Serbisë dhe Bosnjë – Hercegovinës po vazhdon të sjellë humbje. Por, kjo taksë ka bërë që edhe Kosova të humbë tregun e eksportit që kishte ndaj shtetit serb. Nga rreth 60 milionë euro sa Kosova ka eksportuar në vende të ndryshme gjatë gushtit e shtatorit të këtij viti, asnjë nuk ka shkuar për shtetin fqinj. Më 21 nëntor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës mori vendim që të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of