Serbia dominon tregun e Kosovës

14/11/2016 4:36 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMarrëdhëniet politike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk janë të mira, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për bashkëpunimin ekonomik e tregtar. Favorizuese mbetet Serbia, si shtet me kapacitete më të mëdha eksportuese. Sipas të dhënave të Doganave të Kosovës, vetëm gjatë vitit 2015, importi i mallrave nga Serbia në tregun e Kosovës ka arritur në 372 milionë euro. Vlera e importeve të këtyre produkteve gjatë këtij viti ka arritur në 318 milionë euro. Në anën tjetër, fuqia eksportuese […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of