Serbia, thirrje sërish Kosovës për heqjen e taksës 100%

02/09/2019 8:21 AM 0 komente

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, në fjalimin e saj javës së kaluar,tha se marrëdhëniet ekonomike mes Maqedonisë dhe Serbisë janë në nivelin më të lartë të mundshëm. Bërnabiq, e cila ndodhej në Republikën e Maqedonisë së Veriut, tha se Kosova, duke iu referuar si “Prishtina”, duhet të rishqyrtojë vendimin rreth taksës për mallrat nga Serbia. Më 21 nëntor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës mori vendim përvendosjen e taksës 100% ndaj Serbisë dhe Bosnjë- Hercegovinës. Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq,tha […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of