Serbia / Vendi i vetëm i Ballkanit Perëndimor që ka më shumë besim në qeverinë e saj sesa te BE

26/08/2019 8:14 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas anketës më të re të Eurobarometrit, të kryer në qershor të këtij viti dhe të publikuar këtë muaj, Serbia është i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor, shtetasit e të cilit kanë më shumë besim në qeverinë vendase (41%) sesa në atë të Bashkimit Europian (33%). Në Maqedoninë e Veriut, këto shifra janë përkatësisht 57% për BE-në dhe 33% për qeverinë kombëtare, në Shqipëri 69% me 40% ndërsa në Mal të Zi, rezultati është 47% me 43%. Anketa nuk është […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of