Sfida globale e energjise

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Përgatiti: J. Braja Rritje e shpejtë e konsumit të energjisë, sidomos nga vendet në zhvillim. Bursat ndjekin me vëmendje çmimet e naftës, ndërsa duhet modifikuar kërkesa për energji. Për gjysmën e dytë të këtij viti, nafta është tregtuar me rreth 10 dollarë më shumë për fuçi duke kapur shifrën e 70 dollarëve dhe në disa raste mbi 80 dollarë për një fuçi. Arsyejar Problemet me ofertën e energjisë kanë vijuar ndërsa janë shtuar dhe ato në krahun e kërkesës.  […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of