Sfidat dhe mundësitë e ekonomisë shqiptare në 2020

20/01/2020 11:04 PM 0 komente

Flet Prof. Dr. Arben Malaj, President i Institutit për Politika Publike dhe Mirëqeverisje Efektet negative të traumave psikologjike mund të ndihen minimalisht në rreth 6 muaj. Kjo pasojë indirekte e tërmetit në vendin tonë ka nevojë të studiohet, duke matur në mënyra shkencore se sa do të zgjasë periudha post traumë e punonjësve, që pësuan tragjedi apo traumë personale apo familjare nga tërmeti i 26 nëntorit.   Ish Ministri i Financave Prof. Dr. Arben Malaj, aktualisht President i Institutit për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of