Sfidat e medha te Kosoves

18/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Me se fundi Kosova ka triumfuar ne mbrojtjen e se drejtes legjitime te shenuar ne te gjitha aktet nderkombetare per t’u veteqeverisur dhe per te qene e Pavarur. Ajo eshte tani nje hapesire lirie, bashkejetese e bashkepunimi etnik ne Ballkan, ku energjine eshte e prirur ta formesoje drejt plotesimit me te gjithe dhe sfidave qe e presin. Ato jane shume te medha dhe disa planeshe. Veteshpallja e pavaresise kerkon legjitimitetin nderkombetar te pranuar si shtet i ri, akt ky […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of