Sfidat e rritjes

09/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Europa Qendore është një nga rajonet me rritjen më të shpejtë në Botë. Por, investitorë të huaj, menaxherë fondesh dhe sipërmarrës vendës po përballen me sfida të shumta, teksa mënyrat e vjetra të të bërit biznes po zëvendësohen me metoda të reja. Europa Qendrore ka shënuar një progres të konsiderueshëm që nga fillimi i viteve ’90-të, kur filloi tranzicioni drejt demokracisë, së bashku me reformat e tregut. Pothuajse dy dekada më vonë, është një nga rajonet me rritjen më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of