Sfidat e sektorit bankar në përballjen me COVID-19

11/05/2020 12:27 PM 0 komente

Znj. Brisilda Bala, Menaxhere e Departamentit të Menaxhimit të Riskut   Shpërthimi i papritur i pandemisë,e shkaktuar nga COVID-19, i përngjan tashmë një dallge gjigante të paparalajmëruar që përmbyti shumëçka. Deti do të tërhiqet një ditë e do të lërë pas jo pak rrënoja që do të duan kohë të rindërtohen dhe që do të ndryshojnë jo pak pikëpamje mbi si duhet rindërtuar. Strukturat ndërkombëtare flasin vazhdimisht mbi recesionin ekonomik botëror me pritshmëri që herë përdorin si bazë krahasimore Depresionin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of