Sfidat e shitjes se Shperndarjes

10/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Nini MANO Jane 4 te medhenj ne gare per te blere Operatorin e Shperndarjes se Energjise (OSSH): ENEL, EVN, CEZ dhe “Energy Stateimarker”, por “beteja” mes tyre duket se do te jete me e lehte nga sa duket. Sepse dhe interesat e kompanive kane ca te reja se fundmi. Ndryshe nga te tjeret, kompania austriake EVN ka arsyet me te forta per te blere OSSH-ne, pasi ka nje marreveshje koncesionare per ndertimin e HEC-eve ne kaskaden e Devollit, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of