Sfidat per nje ekonomi te ndare boterore

15/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Martin Wolf Financial Times Janarin e kaluar paraqita nje pikepamje optimiste per ekonomine boterore. Ne te njejten periudhe theksova gjithashtu dy kontraste: i pari ishte midis optimizmit dhe rreziqeve te krijuara nga tepria e kursimeve mbi investimin ne pjeset e medha te ekonomise boterore; dhe kontrasti i dyte ishte midis optimizmit ekonomik dhe pesimizmit per perspektivat polike. Tashme e dime se rreziqet ekonomike ishin me te vertete te rendesishme. Gjithashtu e dime se ekonomite konvergojne ne politike, por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of