Sfidues është liberalizimi i tregut dhe modernizimi i institucioneve të tjera

30/03/2015 11:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet z. Bozhidar Todorov, Drejtor i Përgjithshëm i First Investment Bank Bankat mund të japin kontributin e tyre maksimal në përputhje me mundësitë e tyre në ekonominë e Shqipërisë. Përmirësimet në kuadrin ligjor dhe funksionimin e tij do të kishin ndikim shumë pozitiv në uljen e nivelit të kredive me probleme.   Si e vlerësoni ecurinë e sistemit bankar dhe të bankës tuaj në vitin 2014? Sistemi bankar në Shqipëri është i mirëstrukturuar dhe gjatë vitit 2014 pati ecuri të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of