Shanset dhe rreziqet e kreditimit të koncesioneve

07/12/2020 12:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDeri tani, të dhënat e mbledhura nga revista “Monitor” tregojnë se bankat kanë financuar në përmasa të konsiderueshme koncesionet në sektorin energjetik. Angazhimi me PPP-të ka qenë më i kufizuar, por as këtu nuk kanë munguar financimet.   Ersuin Shehu Politikat publike në Shqipëri i kanë dhanë një hov zhvillimit të koncesioneve dhe projekteve të Partneritetit Publik-Privat (PPP). Ligji i koncesioneve në vitin 2007 nxiti investimet koncesionare në sektorin energjetik, ndërsa më tej nisi gradualisht edhe transferimi i ofrimit të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of