Shanset per master ne Angli

11/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Fondacioni Soros ka hapur tri skema për të kryer studime pasuniversitare, kryesisht master, me bursa jashtë Shqipërisë. Janë tre universitete të cilat ofrojnë mundësinë e ndjekjes së studimeve pasuniversitare me bursë për studentë nga Ballkani, ato të Oxford, Sussex dhe Staffordshire. Profili i studimeve që mund të ndiqen është mjaft i gjerë dhe përfshin pjesën më të madhe të shkencave natyrore dhe shoqërore.  Bursat financohen nga Soros, Zyra e Jashtme e Komonuelthit dhe universitetet. Kërkesa mund […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of