Shansi i humbur

12/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela   Tani qe shume industrialiste europiane tekstilesh dhe kepucesh po rialokojne investimet e tyre ne disa vende te rajonit, pas futjes ne BE te Rumanise dhe Bullgarise, ne Shqiperi nuk ka trokitur as edhe nje. Fasoni shqiptar duket se nuk po arrin te perfitoje nga ky shans, ne nje kohe kur europianet jane drejtuar ne Maqedoni dhe Mal te Zi. Sipermarresi i tekstileve, Edmond Rusmajli, eshte shume me pesimist dhe i zhgenjyer nga sa ishte disa vite […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of