ShBA: Horoskopi i ekonomise 2008

15/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rreziku per recension gjate vitit te ardhshem pas rritjes se çmimeve, krizes se shtepive dhe te kredive. Pritshmerite per inflacion te larte dhe rritje te papunesise Shtepia e Bardhe ka reduktuar parashikimet per rritjen ekonomike te Shteteve te Bashkuara per vitin 2008 duke bere te ditur se problemet ne tregun e banesave kane qene me evidente sesa parashikimet. Por megjithese ekonomia private po rritet, jane rritur shqetesimet per rrezikun e nje recensioni. Gjithsesi, administrata e presidentit Bush thote se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of