SHBA, vazhdon rpikiatar ekonomike

08/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekonomia amerikane vazhdon te jete ne renie. Te gjitha te dhenat ekonomike jane ne renie, edhe prodhimi social bruto i vendit eshte duke rene, vetem papunesia eshte ne rritje. Eastmann Kodak ka larguar nga puna 4,500 punonjes ne shtetin e New York-ut, nje te pesten e punonjesve. Prodhuesi i aeroplaneve Cessna ka pushuar 4,000 vete  ne shtetin e Kansasit, Oskosh-i prodhuesi i zjarrfikesve ne shtetin Uiskonsin (Wisconsin)- 1000 punonjes, Caterpillar 20,000-punonjes, Starbucks 6,000-punonjes dhe Microsoft 5,000-punonjes. Per nje vend […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of