Shendetesia i hap dyert biznesit

04/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Brenda prillit do te jene gati projektligjet per shtrirjen e skemes se sigurimeve ne sektorin privat dhe ligji per hapjen e spitaleve private. Nderkohe keto te fundit, pa pritur ligjin, tashme jane ndertuar dhe se shpejti do te fillojne nga funksionimi Viti 2008 pritet te zgjeroje me shume hapesirat per pjesemarrjen e sektorit privat ne sistemin shendetesor. Shume shpejt do te paraqiten per miratim projektligji i ri per kujdesin shendetesor ne Republiken e Shqiperise dhe ligji […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of