Shënohet viktima e parë nga bluzat e bardha, humb jetën mjeku

30/06/2020 2:51 PM 0 komente

Është shënuar viktima e parë nga radhët e bluzave të bardha, i prekur nga Covid-19 që nga fillimi i epidemisë. Mjeku Arjan Pushi humbi betejën me koronavirusin në moshën 58 vjeç.

“Ministria e Shëndetësisë njofton me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të profesorit të Fakultetit të Mjekësisë Arjan Pushi, i cili, referuar shërbimit infektiv, ndërroi jetë pak momente më parë në Spitalin Infektiv, i prekur nga COVID-19, pavarësisht përpjekjes maksimale të stafit mjekësor.

Prof. Arjan Pushi ka pasur një karrierë të spikatur në fushën e hematologjisë dhe ka përgatitur shumë breza studentësh të Mjekësisë.

Ministria e Shëndetësisë u shpreh ngushëllime familjarëve dhe miqve të profesor Arjan Pushit”.

Në total 63 persona kanë humbur jetën nga virusi në vend.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of