“Shërohet” biznesi i ujit nga pandemia

12/07/2021 9:58 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shitjet e ujit të ambalazhuar për 2021 janë 50% më të larta se në 2020. Kërkesa tejkalon edhe 2019-n. Kompanitë e ujit të ambalazhuar pohojnë se rritja vjen si pasojë e hapjes së ekonomisë dhe zbutjes së masave kufizuese. Edhe eksportet kanë shënuar rritje. Sipas operatorëve, eksportet për Europën dhe Dubain janë rritur deri 60% më shumë se vjet, ndërsa me Kosovën janë dyfishuar.   Dorina Azo Pas përgjysmimit të shitjeve në periudhën e karantinës, kërkesa për ujin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of