Shfaqet interes për blerjen e PTK-së

07/07/2012 1:43 PM 0 komente

 

Gazeta austriake “Wirtschaftsblatt” ka bërë të ditur se Deutsche Telecom ka shfaqur interes për blerjen e PTK-së. Të interesuar duket se janë edhe France Telecom, Turkcell Turk dhe ndërmarrja investuese Delta Partners me seli në Dubai, shkruan gazeta, duke iu referuar burimeve të brendshme. Po sipas këtyre burimeve Telecom Austria nuk do të marrë pjesë më në këtë garë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of