Shfrytezimi i diellit

05/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kompanite prodhuese te gjysmeperçuesve kohet e fundit jane duke vrapuar drejt biznesit te shfrytezimit te energjise diellore me shpejt se nje kompjuter Pentium, duke premtuar te kthejne ngrohjen diellore ne nje produkt konsumator tregu. Qe nga muaji maj, kompjuterat e shtepive te medha prodhuese si Intel (INTC), IBM (IBM) dhe National Semiconductor (NSM) i jane drejtuar pikerisht shfrytezimit te ketij burimi per ndertimin e pjeseve te pajisjeve elektronike.  “Virtualisht çdo prodhues ‘chip’-esh eshte duke e peshuar idene per te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of