Shifrat e INSTAT, si e “shpëtoi” Kosova turizmin shqiptar

23/11/2020 11:19 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShtatori ka sjellë pak frymëmarrje për turizmin në vend, pas situatës së vështirë që po kalonte nga marsi, kur për gati tre muaj, lëvizja ishte pothuajse e bllokuar dhe pas një vere të vakët, ku ata që i mbajtën hotelet në këmbë ishin shtetasit nga Kosova. Të dhënat e INSTAT treguan se në shtator 2020, hyrjet e shtetasve të huaj në territorin shqiptar janë 377.033. Krahasuar me shtator 2019, ky numër ka rënë me 36,2%. Ndonëse në rënie, tkurrja ishte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of