Shifrat marramendese te artit shqiptar

11/05/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint A ka interes per pikturen ne Shqiperi? Si variojne çmimet e tyre?  Cilet jane autoret me te pelqyer dhe te shitur? A ekziston edhe ne art kriza? Cilet jane ata qe blejne piktura sot? A i nevojitet nje artisti nje menaxher, a kemi ne koleksioniste te mirefillte, ngritja e nje ankandi mbetet ende nje surprize. Piktura sot ne Bote, perveçse shihet si nje art i mirefillte, ku vleresohet, ka filluar te konsiderohet dhe nje lloj biznesi. Mjaft koleksioniste, te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of