SHIT PESHK, Te MARReSH NAFTe

23/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria po pergatit skemen e re per subvencionimin e karburantit ne sektorin e peshkimit. Peshkatarët duhet të harrojnë një herë e mirë metodën e vjetër të subvencionimit të karburantit nga ana e qeverisë. Edhe pse prej muajsh ky sektor është duke marrë një sasi shumë të vogël nafte nga shteti dhe pjesën e tjetër e blen në tregun e pakicës duke mos patur as edhe një favor, ekzekutivi ka vendosur që të mos jetë kurrsesi aq “dorëlëshuar” sa ç’ishte me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of