Shitet edhe Vala

21/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ibrahim Rexhepi   Liberalizimi i tregut të telefonisë së lëvizshme në Kosovë Poste Telekomi i Kosoves ka bere perzgjedhjen e nje kompanie nderkombetare, qe detyre kryesore do te kete ngritjen e vleres se “Vala”-s, e cila shkon drejt privatizimit. Megjithate, kompetenca per privatizimin e operatorit “Vala” u takon institucioneve te Kosoves dhe AKM-se, zyrtare te te cileve kane deklaruar se nje gje e tille kerkon kohe Ne fund te vitit te kaluar, kompania “IPKOnet” nxori ne treg numrat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of