Shkak, Fondi i Kompensimit / Byroja e Sigurimeve çon AMF në gjykatë

08/07/2019 12:05 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë vendim i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare (AMF) i dhjetorit të vitit të shkuar që lidhej me Fondin e Kompensimit për vitin 2019 është bërë shkak që Byroja Shqiptare e Sigurimit të çojë çështjen në gjykatë. Tashmë kjo çështje ka arritur pranë Gjykatës Administrative të Apelit dhe Byroja kërkon shfuqizimin e këtij vendimi. Por çfarë sanksionohet në vendimin që është kundërshtuar nga Byroja. Në 28 dhjetor 2018, në vendimin 260, AMF vendosi që Fondi i Kompensimit për shlyerjen e detyrimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of