Shkaqet e cmimeve te larta

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rritja e kërkesës për fruta dhe perime me ardhjen e emigrantëve dhe turistëve dhe një rritje e lehtë e eksporteve, rritja e kostos së prodhimit për shkak të krizës energjetike dhe përdorimit të gjeneratorëve, prezantimi i akcizës së rritur me 4.8 lekë mbi karburantet ishin disa nga faktorët e brendshëm që ndikuan në rritjen e inflacionit. Në ndihmë nuk kanë ardhur as tregjet botërore, të cilat kanë reflektuar një rritje të cmimeve të mallrave kryesore të bursës, si rrjedhojë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of