Shkëlqimi i biznesit të pllakave

26/08/2019 8:12 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTregu i hidrosanitareve dhe pllakave ka përjetuar zgjerim në vitet e fundit. Zhvillimet në sektorin e ndërtimeve dhe në industrinë e turizmit kanë qenë furnizuesit kryesorë të kërkesës në këtë sektor. Gjatë 2018-s, të ardhurat e kompanive më të mëdha u rritën, duke realizuar 73 milionë euro të ardhura nga aktiviteti i tyre. Operatorët kryesorë flasin për ecuri pozitive edhe në vitin 2019, ndërsa problematikë kryesore mbetet kleringu. Spanja dhe Italia mbeten furnitorët më të mëdhenj të sektorit. Cilat janë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of