Shkëmbimi i lirë

17/02/2020 10:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkonomistët zbulojnë fuqinë e normave sociale, që i bën disa politika më efikase në luftimin e pabarazisë gjinore   Në krahasim me brezin e kaluar, gratë kanë bërë përparime të konsiderueshme në ekonomi, edhe pse përparimi për barazi sociale në fusha të tjera ka qenë i pabarabartë, shkruan The Economist. Niveli mesatar i arsimit të femrave ka barazuar atë të meshkujve, si në vendet e pasura dhe të varfra. Madje, në shumë vende të zhvilluara, numri i grave të diplomuara […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of