Shoqata e Mikrofinancës, Isai: Bllokimet në Kosovë kanë cenuar reputacionin e kompanive në Shqipëri

03/02/2020 1:07 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“Institucionet, pjesë e Shoqatës së Mikrofinancës Shqiptare, kanë kryer investime të konsiderueshme në digjitalizimin e shërbimeve të tyre, për të arritur te klienti më shpejt dhe për të siguruar transparencën e duhur në procesin e kredidhënies”, tha Brunilda Isaj, kryetare e shoqatës së Mikrofinancës Shqiptare. Ajo sqaroi në një intervistë për “Monitor” se, “IuteCredit” Europe, me qendër në Estoni, është aksioneri i vetëm i secilës prej kompanive “IuteCredit”, të cilat operojnë në disa vende të ndryshme të Europës Lindore. Ajo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of