Shpend Ahmeti paralajmëron ndryshim të madh në arsim në Prishtinë

28/04/2020 3:22 PM 0 komente

Një ndryshim i madh në arsim, që pritet të nisë më 4 maj, është paralajmëruar nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se “prindërit, mësimdhënësit, menaxherët e drejtoria e arsimit do të jenë shumë më afër mësimit, shkollave, dhe suksesit të nxënësve”.

“Ndryshim i madh në arsim këtë javë në Komunën e Prishtinës. Prindërit, mësimdhënësit, menaxheret e drejtoria e arsimit do të jenë shumë më afër mësimit, shkollave, dhe suksesit të nxënësve. Planifikojmë të fillojmë me 4 Maj. Stay tuned”.

Kryetari Ahmeti pak më heret  është drejtuar qytetarëve përmes një video nga sheshet e zbrazëta të kryeqytetit.

I pari i Prishtinës përmes kësaj video ka thënë se beson që shumë shpejt do të ketë lehtësim të masave restriktive dhe se sheshet do të jenë të mbushura si më parë.

“Ditë e bukur sot, besoj që shumë shpejt do të fillojmë dhe do të kërkojmë që të zbusin masat restriktive dhe këto sheshe që po i shini të zbrazëta të jenë plot sa më parë. Një ditë të bukur të gjithëve”.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of