“Shpenzimet operative të qendrave tregtare rriten deri në 25% nga COVID-19”

11/05/2020 12:16 PM 0 komente

Flet Mariola Kuçi, Drejtoreshe Ekzekutive e ACREM   Fillimi i punës në qendrat tregtare, sipas një strategjie të ndjekur nga qeveria për një hapje graduale në kushtet e COVID-19, pritet të shoqërohet me masa të shumta dhe kosto të shtuara. Hapja më 11 maj do të jetë pjesore ku do të funksionojnë vetëm disa prej njësive brenda qendrave, ndërkohë që të tjera mbeten peng i një vendimi të dytë nga qeveria për zgjerimin e listës së aktiviteteve që lejohen. Aktiviteti […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of