Shpresa të mëdha, teksa Maqedonia e Veriut peshon potencialin e kanabisit

05/04/2021 10:43 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPasi mori një dënim me kusht për zotërim të kanabisit vitin e kaluar, Filip Dostovski doli nga Gjykata e Shkupit dhe ndezi një cigare me marijuanë para kamerave. Ishte një akt “revolte kundër dënimit dhe kundër politikës”, tha 41-vjeçari i cili i ka mbijetuar kancerit dhe që po bën presion për përdorimin e lirë të marijuanës në Maqedoninë e Veriut. Shteti ballkanik po peshon mundësinë për t’u bërë një pionier i kanabisit në Europë, pasi qeveria po merr në konsideratë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of