Shqetesimet e Samitit te G8

15/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Samiti i G8 i vendeve te industrializuara i organizuar ne ishullin japonez Hokkaido i mbylli punimet e tij. Korrespondentet e BBC kane permbledhur çeshtjet qe kane dominuar ne bisedimet e ketij Samiti.   çmimi i naftes ishte, ndoshta, çeshtja me e madhe ekonomike qe u diskutua dhe u trajtua gjeresisht ne kete Samit. Ky problem u ngrit per diskutim ne menyre te perseritur gjate te tri diteve te Samitit nga ana e lidereve te G8, si edhe nga pjesemarresit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of