Shqetesimi nga ndalimi i eksporteve i Serbise

26/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Mali i Zi Vendimi i qeverisë serbe për të ndaluar eksportet e grurit për tre muajt në vijim mund të ndikojë furnizimin me miell të Malit të Zi, raportojnë mediat në Podgoricë. Situata mund të ndikojë më shumë çmimet e bukës dhe të miellit në Mal të Zi, për shkak se pothuajse të gjithë bukëpjekësit blejnë miell në Serbi dhe fabrikat e miellit importojnë sasi domethënëse gruri nga Serbia. Reagimi nga Mali i Zi erdhi pasi ministri i Tregtisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of