Shqip ne tregun e pakices

09/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kur deficiti tregtar ushqimor ne Shqiperi eshte thelluar me 17% gjate ketij viti, ne vend fermeret po investojne ne paketimin dhe etiketimin e produkteve tipike shqiptare. Permes vules rgarancia shqiptarer ne rrjetet e tregtise me pakice, se shpejti do te shiten ushqime qe ofroje cmim dhe cilesi te mire Nga Laura Cela Produktet agroushqimore shqiptare po preferohen gjithnjë e më shumë nga konsumatorët vendas, por ende nuk po i “mundin” dot importet. Sipas INSTAT-it, deficiti tregtar ushqimor si 7-mujor […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of