Shqiperi-Maqedoni — Nje treg pa investime

04/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Rriten shkembimet tregtare mes dy vendeve me 56%, ndersa investimet e huaja kane nevoje per projekte te perbashketa infrastrukturore  Ne dy tregjet, ate Shqiptare dhe Maqedonas, me nivele te ngjashme zhvillimi si dhe politika te njejta ne lidhje me thithjen e investimeve te huaja, do te duhej te kishte me shume investitore te nivelit nderkombetar. Keta te fundit jane te paket ne dy shtetet, po aq sa edhe investitoret maqedonas ne Shqiperi dhe anasjelltas. Privatizimet, sektori […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of